
Nieuws komt en nieuws gaat. Onder actuele thema's vindt u onderwerpen die langere tijd de actualiteit in Duinoord bepalen en inzet van het Bewonersoverleg vragen.

plannen
beeldimpressie
burgerinitiatief
De Belangenvereniging bewoners Groot Hertoginnelaan ontwikkelde plannen voor de herinrichting van de Groot Hertoginnelaan. De plannen richten zich vooral op de veiligheid en de leefbaarheid van de Groot Hertoginnelaan en de algehele kwaliteit van deze historische buurt.
Plannen
Naar prioriteit van belangrijkheid, bestaan de plannen uit:
Klik hier voor beeldimpressies van enkele ideeën.
Burgerinitiatief
Om de plannen te realiseren, startte de Belangenvereniging een burgerinitiatief. Dit initiatief heeft inmiddels gehoor gevonden bij de Haagse gemeenteraad.
Zie ook: www.groothertoginnelaan.nl
De Werkgroep Bewoners Groot Hertoginnelaan hebben enkele ideeën uitgewerkt voor de herinrichting van de laan. Onderstaande afbeeldingen geven een impressie van die ideeën.






De Gemeenteraad van Den Haag heeft het burgerinitiatief Groot Hertoginnelaan op 22 april 2010. Daarmee is het plan van de bewoners formeel in behandeling genomen. Beraadslaging en besluitvorming vinden plaats binnen 8 weken (tot uiterlijk 12 weken).
Gemeenteraadslid Gert Jan Bakker (woordvoerder Verkeer) heeft inmiddels contact met de initiatiefnemers opgenomen. Binnenkort spreken we hem over de details en doelstellingen van ons initiatief.
Meer informatief vindt u op www.groothertoginnelaan.nl.
[bericht van 23 april 2010]
Tijdens een goed bezochte en sfeervolle bijeenkomst op zondag 29 november 2009 in het Museon zijn ideeën gepresenteerd voor de herinrichting van de Groot Hertoginnelaan. De beeldimpressies van de ideeën zijn te bekijken onder het actuele thema herinrichting Groot Hertoginnelaan. Handtekeningen om het burgerinititatief te steunen zijn nog steeds welkom.
HTM-onderstation Conradkade

Voor Randstadrail is eind 2006 een onderstation geplaatst tussen de huizen aan de Obrechtstraat en het spoor van lijn 11 langs de Conradkade. Deze plaatsing ging niet volgens de juridische spelregels. De direct betrokken bewoners voeren sinds 2006 actie en informeren daarover op hun eigen website http://bluesrocksoul.com/htm/1.htm.
[Bericht van 19-5-2008]
Nieuwe speellocatie
Duinoord heeft dringend behoefte aan een nieuwe speellocatie. Hier leest u meer over de plannen en de voortvang van de realisatie.
Nadere inlichtingen zijn in te winnen bij de werkgroep speellocatie.

Herinrichtingsplan
Uit respect voor het stedenbouwkundige beeld van architect Dudok, krijgt het Stadhoudersplantsoen, gelegen tussen de Valeriusstraat en het Verhulstplein, een traditionele inrichting. Dit betekent dat de gazons blijven en een deel van de struiken wordt vervangen door bloeiende vaste planten en dat de wandelpaden, banken en prullenbakken worden vernieuwd. Ook komen langs het water oeverplanten die de waterkwaliteit verbeteren.
Het deel van het Stadhoudersplantsoen tussen de Valeriusstraat en de Stadhouderslaan krijgt een natuurlijke inrichting, met vooral bloemrijk grasland (met veldzuring en gele morgenster) Hier vinden de insecten voedsel en beschutting. Een aantal bomen en struiken wordt vervangen door gebiedseigen boomsoorten. Ook komt in het Stadhoudersplantsoen een speelplek waar kinderen kunnen voetballen, basketballen en kunnen de allerkleinsten spelen op nieuwe speeltoestellen. De speelplek wordt zorgvuldig in het groen ingepast.
Ecologische verbindingszone
Tussen de grote groengebieden ligt een heel netwerk van wegbermen, bomenrijen, waterwegen met oevers, kleine bosjes en struiken. De grote groengebieden vormen samen met twaalf ecologische verbindingszones de Stedelijke Ecologische Hoofdstructuur. Planten en dieren verplaatsen zich via deze zones van het ene naar het andere gebied. Deze zones worden zo natuurlijk mogelijk ingericht en beheerd. Door de natuurlijk begroeide oevers bijvoorbeeld twee maal per jaar te maaien, krijgen planten voldoende kans om te bloeien en zaad te zetten. Hierdoor komen deze soorten ook het volgende jaar weer op en groeien er op de oevers en in het water veel meer verschillende soorten planten, zoals de gele lis, grote lisdodde, grote kattenstaart en watermunt. Hierdoor kunnen ook vogels, padden, kikkers en waterjuffers voorkomen.
Meer informatie over de ecologische verbindingszones staat op de website www.denhaag.nl/ecozones.
[Bericht van 5 april 2009]
Kinderen uit Duinoord krijgen speelplek
In het Stadhoudersplantsoen, tussen de Valeriusstraat en het Verhulstplein, worden twee speelvoorzieningen aangelegd. Voor de jeugd van 12 – 16 jaar komt er een plek om te voetballen en basketballen en voor de allerkleinsten een speelplek met een aantal speeltoestellen. Het college van B&W stemt daar mee in. Het plan wordt op korte termijn aan de bewoners gepresenteerd.
Klik hier voor meer informatie
[bericht van 25-9-2008]
Gemeentelijk geld voor speellocaties
Het College van B&W trekt in 2008 1,5 miljoen euro uit voor nieuwe speelvoorzieningen in Den Haag. Met dit geld kan onder andere een nieuwe speellocatie worden gerealiseerd aan het Stadhoudersplantsoen in Duinoord. De nieuwe speellocatie is bedoeld voor verschillende leeftijdsgroepen.
[bericht van 25-1-2008]
Nieuwe opzet speellocatie
De gemeente heeft op 17 december 2007 met de werkgroep een nieuw ontwerp voor de speellocatie besproken.
locatie

Doorsnede locatie

Uit het verslag
Bij deze bijeenkomst waren aanwezig: mevr. Fanja Rekkers (Stadsbeheer Scheveningen), dhr. Fokke Ypma (Ingenieursbureau Den Haag), mevr. Nynke van Zorge (Bestuurslid wijkoverleg Statenkwartier) en Paul van Waasdijk (Werkgroep speellocaties Duinoord).
Stichting Boog en Welzijn heeft zich afgemeld. Mevrouw Nicolai van het wijkoverleg Zorgvliet was niet aanwezig.
De bespreking wordt geopend met een korte toelichting van de historie van de gekozen locatie voor Nynke van Zorge daar zij nog niet zo lang lid is van het wijkoverleg Statenkwartier.
Hierna licht Fokke Ypma het ontwerp van de speellocatie toe. Naar aanleiding hiervan worden enkele opmerkingen gemaakt. Nynke van Zorge vraagt of de aansluiting met het Statenkwartier zo voldoende is: zijn er voldoende zebrapaden op de President Kennedylaan aanwezig? Fanja Rekkers geeft aan dat het huidige zebrapad dichtbij de aan te leggen speellocatie ligt; een nieuw aan te leggen zebrapad verderop voegt niets toe. Er zal overleg zijn met de wegbeheerder.
Paul van Waasdijk geeft de volgende wensen aan:
Paul van Waasdijk geeft vervolgens aan dat het ontwerp besproken is in het bewonersoverleg en dat de leden accoord zijn. Hij is tevreden met het resultaat. Nynke van Zorge zal het ontwerp binnenkort in het wijkoverleg Statenkwartier bespreken.
Fanja Rekkers geeft aan dat het de bedoeling is om het ontwerp eind januari / begin februari 2008 aan de bewoners te presenteren. Het is handig om tevens gebruik te maken van de wijkkranten, zoals 't Lopend Vuurtje en de Statenkoerier.
Het is waarschijnlijk niet nodig om een nieuw overleg in deze setting te organiseren daar de leden een duidelijk beeld hebben. Fanja Rekkers zal in ieder geval wel nog reageren op bovengenoemde aandachtspunten.
Tot zover.
Geachte dames en heren,
Van de zijde van het stadsdeelkantoor Scheveningen willen wij u wijzen op de mogelijkheid voor bewoners om verzoeken in te dienen voor het organiseren van straatfeesten in het stadsdeel.
Het verzoek is deze informatie te verspreiden en zo mogelijk ook op te nemen in uw communicatiemedia voor de bewoners in uw wijken, waarvoor dank.
Met vriendelijke groet,
Theo van Daalhoff
Stadsdeelkantoor Scheveningen
Via deze link vindt u meer informatie.
Bericht van 12 januari 2011